HARA centras

Meditacija

Tikra Moteris? Pažvelk į veidrodį, nusišypsok akimis – Tavo šokis prasideda!


Moterys šoka nuo senų laikų. Būtent šokis sieja mus su senolių išmintimi. Senovėje šokis buvo neatsiejama ritualų dalis. Laikui bėgant senoji šokio prasmė pamiršta, iš šokio teliko pramoga. Kadangi moteriškumas ir jo vertybės iš tiesų atgimsta, domimės ir senosiomis tradicijomis.

„Mes gyvename pereinamuoju laikotarpiu, kai šventasis Moteriškumas, tūkstančius metų buvęs užmarštyje, atgimsta".

  • - Christan Hummel „Erdvės valymas"

Moterys šoka nuo senų laikų. Būtent šokis sieja mus su senolių išmintimi. Senovėje šokis buvo neatsiejama ritualų dalis. Laikui bėgant senoji šokio prasmė pamiršta, iš šokio teliko pramoga. Kadangi moteriškumas ir jo vertybės iš tiesų atgimsta, domimės ir senosiomis tradicijomis. Senosiose tradicijose „pilvo šokiai" taip įvardinti nebuvo. Šis terminas vakariečių žodyne atsirado tik XIXa. pabaigoje. Arabų kalba šių šokių pavadinimas neturi nieko bendro su kūnu, tai tiesiog „rytietiški šokiai". Iš įvairių mitų, pasakojimų, piešinių galima spręsti, kad šokama buvo ne vien „sultonams haremuose", bet ir įvairiose apeigose, įskaitant gimdymą.

 

Kaip gimė pilvo šokių idėja?

Meditacinių pilvo šokių idėja gimė prieš metus. Tiesiog atėjo akimirka, kai manęs nebetenkino tradiciniai pilvo šokių užsiėmimai (esu susipažinusi su turkų, egiptiečių, indų šokiais; patirtis pilvo šokių srityje - treji metai, užsiėmimų vedimo - vieneri metai). Kartu pajutau, kad galiu sukurti kažką naujo ir tuo pasidalinti su kitomis moterimis. Kadangi turiu tvirtą teorinį ezoterinių žinių pagrindą, ryžausi išvystyti savo šokio viziją (esu baigusi Vilniaus Visuomeninę Parapsichologijos Akademiją, penktus metus verčiu populiariosios psichologijos literatūrą iš anglų kalbos, lankau įvairias paskaitas bei seminarus savęs pažinimo tema).

 

Kokia yra mano šokio vizija?

Pilvo šokiuose įžvelgiau galimybę suderinti kūno bei dvasios tobulėjimą. Raktas į tobulėjimą yra meilė - visiškas savęs priėmimas. Meilė - tai būsena, kurią reikia pasiekti. Tiksliau, tereikia atsiverti tam begalinės meilės šaltiniui, kuris slypi kiekvienoje iš mūsų. Tuomet nutinka stebuklas - atrandi naująją, tikrąją Save. Kadangi mūsų mintys ir būsenos formuoja gyvenimą, save mylinti Moteris savaime yra graži. Juk tikrasis grožis kyla iš vidaus.

 

Kuo ypatingi meditaciniai pilvo šokiai?

„Šokti tik dėl judesio - menka dalelė to, ką mes galime iš tikrųjų padaryti dėl savęs."

Inga Janulienė, pilvo šokių klubo „Gervės plunksna" vadovė

Paprastai pilvo šokiuose akcentuojamas fizinis aspektas, jis yra pirmaeilis, o kartais - vienintelis dalykas. Meditacinių pilvo šokių užsiėmimuose su rytų šokiais derinami savęs pažinimo bei saviraiškos pratimai. Šokis suvokiamas kaip vidinio augimo priemonė, išlaisvinant mumyse slypinčią kūrybinę energiją. Tiesiog norisi, kad sugebėtume žvelgti plačiau, jausti giliau ir kartais paklaustume savęs: ar tai, ką žinau, yra tikra?

Žmonės skirtingi, ir tai gražu. Aš nesakau, kad meditaciniai pilvo šokiai yra geriau už kitokius šokius. Jeigu Jūs vis dar skaitote šį tekstą, pasiilgote kažko naujo. Kviečiu pažvelgti į šokį, Save ir gyvenimą kitaip. Mano tikslas - sukurti jaukią aplinką, kurioje Moteris atsipalaiduotų per šokį ir tuo pasimėgautų. Kaip rašė indų poetas R. Tagore, „Aš negaliu pasirinkti to, kas geriausia. Kas geriausia, renkasi mane." To jums ir linkiu!