HARA centras

Feng Shui

Anam Smith straipsnis apie Fengšui

Aplinka: Anamo kelias

Fengšui reiškia Vėją ir Vandenį. Jis veikia kaip ir šie elementai, įnešdamas pokyčius į bet kokią aplinką. Vietos, kuriose gyvename ir dirbame gali reikšmingai įtakoti mūsų būties būseną. Fengšui yra apibūdinimas, kaip menas, mokslas ar net savaime suprantamas dalykas. Vienas iš Fengšui apibūdinimų: „subtilių kosmoso energijų įvaldymas, siekiant sukurti harmoniją tarp žmonių ir jų aplinkos“.

Savo gamtos mokslų pamokose mokykloje išmokau, kad visa materija turi vibracijas, kurios yra matuojamos dažniais, nepriklausomai nuo to ar tai matoma ar jaučiama, ar girdima ar net užuodžiama. Aktyvuojasi pojūčiai, perduodantys informaciją smegenims. Pavyzdžiui, keptuvėje svylančio aliejaus kvapas. Ar jo kvapas malonus ar nemalonus? Jeigu kvapas nemalonus, dažniausiai kylanti reakcija - šio kvapo užblokavimas, tokiu būdu užgniaužiant uoslės pojūtį. Nemalonūs pojūčiai yra įrašytos kūno nervų sistemoje. Jeigu jų susikaupia per daug, tai gali turėti rimtų pasekmių.

Vibraciniai skirtumai yra labai svarbūs. Mūsų buvimo vietos, rūbai, automobiliai, namai, papuošalai bei šeima, draugai, kolegos – visa tai turi vibracijas. Fengšui neturi nieko bendro su burtais, aksesuarais, simboliais, kristalais, brangakmeniais ir amuletais. Visi jie yra vakarų, o ne kinų koncepcija. Tradiciniai Fengšui objektai, naudojami negatyviai energijai panaikinti, yra diskretiški ir gali būti namuose naudojami tokiu būdu, jog nebus jokių užuominų, kad naudojamas Fengšui.

Kai kurie iš jų turi aukštesnius vibracijos dažnių būsenas, kai kurie žemesnius. Buvo nustatyta, jog tuomet kai kalinių kambariai nudažomi rožine spalva, juose gyvenantys kaliniai tampa ramesniais ir ir prievartos atvejų drastiškai sumažėja. Taip nutinka dėl to, jog jų dažnis buvo pakeltas.

Harmoningos aplinkos sukūrimas gali sumažinti stresą bet kuriame būste ar darbovietėje. Nustatyta, jog praktinis Fengšui pritaikymas efektyviai gerina sveikatos, turto ir laimės kokybę.

Kuomet aš studijavau interjero dizainą bei pradėjau dirbti savo pirmuosius darbus Architektų ofisuose Londone, „Aplinka“ buvo tarsi raktinis žodis. Savo studijų pabaigoje, aš atradau Tao Te Ching – kinų išminčiaus Lao Tsu filosofiją. Tai buvo metai, kuomet JAV presidentas Ričardas Niksonas buvo ką tik atvėręs duris į Kiniją, savo presidentinio vizito į kiniją 1971m. metu. Tai leido kinų išminčiai, kuri buvo užgniaužta Maoistų revoliucijos metu, įžengti į vakarus rašytine, versta forma.

Tao, reiškiantis „kelią“ turbūt yra seniausia pausaulio užfiksuota filosofija. Ji yra aprašyta aštuoniuose puslapiuose.

„Tao tiesiog reiškia pagrindinį principą, kuris sujungia visą egzistenciją  kartu. Egzistencija nėra chaosas, tuo galite būti užtikrinti, ji yra kosmosas. Jame yra begalinė tvarka,  vidinė tvarka ir tos tvarkos vardas yra Tao. Tao tiesiog reiškia visa ko tvarką. Tao neturėjo bažnyčių, statulų, kunigų, maldų, ritualų. Tai yra Tao grožis .“ (Osho)

Ši filosofija negali būti apibūdinta, kaip doktrina. „Tao, kuris gali būti aprašytas, nėra amžinasis Tao. Vardas, kuris gali būti ištartas, nėra amžinas vardas“.

Žodis Anam reiškia „bevardis“. Šiuo vardu esu žinomas nuo 23 metų, kitaip tariant, nuo to amžiaus, kuomet pradėjau medituoti.

Tradiciškai agrarinė Fengšui praktika, paremta senovės kinų Tao filosofija, rytuose buvo naudojama tūkstančius metų. Ji turi simboliką, kuri atvaizduota knygoje „I-Ching“, kuri dar vadinama Pasikeitimų Knyga.

Su „I-Ching“ knyga susipažinau neužilgo po savo studijų baigimo. Rytų filosofijos yra labiau linkusios tekėti išvien su pokyčiais, nei vakarų. Kadangi gimiau ir savo vaikystę praleidau Šri Lankoje, buvau apsuptas visų pagrindinų pasaulio religijos. Tai man kėlė daug klausimų. Būdamas dvidešimtimt kelerių metų, atradau Tao. Ši knyga man paliko ilgalaikį įspūdį.

Kartais vis dar remiuose „I-Ching“, tačiau dabar jis yra kortų pavidalu – Ošo „Dzen Taro“. Jame aprašytos lengviausiai suprantamos „I-Ching“ interpretacijos, kokias esu skaitęs. Daugelis rytietiškų visuomenių praktikuoja Fengšui skirtingomis tradicijomis, kilusiomis iš skirtingų mokyklų. Daugelis iš jų turi savas formas ir pavadinimus, pavyzdžiui, Indijoje tai yra Vastu Shastra. Per keletą paskutinių dešimtmečių, ši forma tapo populiari vakaruose, ypač verslo pasaulyje.

Nuo to laiko, kai pradėjau praktikuoti Fengšui, būtent verslo pasaulyje pasiekiau kūrybingiausių rezultatų. Kiekvienas iš mūsų darbo vietoje praleidžiame apie trečdalį savo gyvenimo. Mūsų aplinka gali turėti didelę įtaką mūsų gerovei ir susikaupimui. Naudinga žinoti, kaip sukurti  Jus palaikančią aplinką.

Fengšui tikslas nėra pasirinkti patį geriausią baldą. Tai, ką matote ir kuo save apsupate, turi įtaką jūsų pojūčiams, tačiau Jūsų aplinkos estetika yra tik viena dalyko pusė. Svarbiau yra gyvenimo jėga, dar vadinama Chi, kuri juda ir teka namų viduje. Dėl to Fengšui pirmiausia vertina aplinką, laiką ir žmones, prieš svarstant apie namų viduje esančius fizinius objektus.

Fengšui yra gilus energijų harmonizavimo įrankis ir plati vizija, kurią sudaro daug aspektų, kurią sudaro daug aspektų, kaip kad makrobiotinė dieta ir fizinis judėjimas Tai‘Chi forma bei Qi-Gong. Taip pat yra akopunktūra, kuri, stimuliuodama energijos tėkmę energijos kanaluose įneša balansą žmogaus kūne. Šie aspektai yra mano gyvenimo patirties dalis, tačiau nevadinčiau savęs jų ekspertu. Mano mėgstamiausias būdas palaikyti kūno judėjimą – šokis. Vis dėl to naudoju akopunktūrą, kaip apsaugos priemonę savo sveikatos būsenos palaikymui. Tai darau mažiausiai vieną kartą kaskart keičiantis metų laikui. Sveikas kūnas skatina aiškumą prote. Tai taip pat įtakoja mūsų emocinę savijautą. Kuomet susergu ir mano energijos resursai yra išsekę, tampu irzlus.

Visi fiziniai dalykai yra dažnio rezultatas. Tai yra toks dažnis, kurį pakeitus ar sustiprinus bet kokiu būdu, pasikeičia Jūsų fizinė ir dabartinė realybė.

Vokiečių fizikas ir Kvanto teorijos pradininkas Max Planck, yra pasakęs: „materija neegzistuoja pati iš savęs. Bet kokia materija atsiranda ir egzistuoja tik dėka tos jėgos, kuri priverčia judėti elementariąsias dalelytes ir išlaiko jas vienoje mažytėje atomo sistemoje.  Darome prielaidą, jog anapus šios jėgos slypi sąmoningo ir intelektualaus proto egzistencija.“ Sąmoningumo būsenos tyrinėjimo potencialas yra didžiulis.

Mano kelias link sąmoningumo vedė mane per daug pokyčių gyvenimo tėkmėje. Aš palikau architektūros pasaulį, kad tapčiau psichoterapeutu. Tai buvo drastiškas krypties pokytis, bet vėliau supratau kokia naudinga intejero dizainerio patirtis buvo psichoterapeuto darbe.

Senovės laikais gyvenimo trukmė nebuvo tokia ilga, kaip dabar. Senovės rytų civilizacijose, sulaukę keturiasdešimties metų žmonės susitvarkydavo savo turtą ir daiktus tokiu būdu, jog palikdami šį pasaulį nejaustų jiems prisirišimo. Tai yra sąmoningo objektų išdėstymo kilmė.

Įkopęs į penkto savo gyvenimo dešimtmečio pradžią, aš padariau svarbų gyvenimo pokytį, kuris grąžino mane į interjero kūrimą. Interjero, kuris turėjo tam tikrą kokybę, meditacijos kokybę. Vėliau aš atradau, jog senovės menas, kurį aš bandžiau išreikšti, egzistavo jau tūkstančius metų. Fengšui suteikė man principus, pagal kurius aš kuriu savo gyvenimo būdą pagal savo polinkius. Visi mes turime polinkius. Kiekvienas turi intuityvų pojūtį, kas jam asmeniškai jaučiasi teisinga.

Kadangi viskas gyvenime yra nuolatinių pokyčių būsenoje, Fengšui nėra ilgalaikis „pataisymas“, kurį galima vieną kartą pritaikyti ir pamiršti. Energijos ciklai Jūsų aplinkoje pasikeis. Žmonės irgi keičiasi, pavyzdžiui, santykių, sveikatos, darbo dinamikos atžvilgiu. Naudodami Fengšui išmintį, Jūs galite pritaikyti savo aplinką tenkinti savo dabarties ir ateities poreikius.

Aš mokau, kaip vystyti ir sinchronizuoti pojūčius iki tokio sąmoningumo laipsnio, kuris nuolat randa harmoniją ir tėkmę gyvenimo pokyčiuose. Tam reikalingi įgūdžiai. Fengšui yra susijęs su kūrybingumu su intencija, aplinkos kūrimu, kuri rezonuoja su matymo, klausos, uoslės, skonio ir jausmų pojūčiais. Tai yra kelias, kurio metu sąmoningai susijungia vidinis buvimas ir išorinė realybė. Šiame kelyje sąmoningai kuriame savo aplinką, išryškindami savo pojūčių sąmoningą tam, kad pakelti gyvenimo kokybę.

Fengšui pastebi, jog yra labai realus ryšys tarp vidinės ir išorinės erdvės. Aplinka – kraštovaizdžio kreivumas, vandens ir kalnų formos ir struktūros, kurios juos priglaudžia ir saugo Jūsų aplinką, tiesiogiai įtakoja ir Jūsų namų fortūną.

Dėl to vieta, kurioje, pavyzdžiui, pasirenkante statyti ar pirkti namus, turi svarbią rolę, kaip Chi įtakos Jūsų gyvenimą.

Tao neturi dieviškumo. Tao teigia, jog pati gyvenimo tėkmė yra šventa.

Anam Smith