HARA centras

Šokis

Mano šokis į laisvę

 

Ar jums teko patirti džiaugsmą šokant? Man taip būna labai dažnai. Aš myliu šokį už tą palaimos jausmą. Už tas visa apimančios palaimos akimirkas!!!  Patikslinsiu: turiu omeny ne kokią nors smagią šokio techniką, o daug archajiškesnį šokio pajautimą. Tai – judesio laisvė.

Vis dėlto, ši judesio laisvė naudojama kaip tam tikra technika tūkstančius metų, tikriausiai nuo pat žmonijos atsiradimo pradžios. Šokio laisvė buvo tam tikra technika, leidusi prisiliesti prie gyvenimo paslapties. Būtent dėl to daugybė išminčių, atstovaujančių įvairiausioms kultūroms, šokį vadino misterija, paslaptimi.

Ir ši technika tokia pat paprasta kaip pati paslaptis. Paslaptis. Koks žodis!!!  Ką ji reiškia ir kaip tai nutinka?

Čia šokis reiškia visišką kūno atpalaidavimą ir judesio laisvę be jokio proto įsikišimo. Tiesiog leisti kūnui akimirka po akimirkos judėti natūraliu ritmu, atsisakant bet kokios manipuliacijos, pozų, žingsnių.

Tokia laisvė yra menas, nes: kas gali kontroliuoti sprendimą nemanipuliuoti kūno judesiais? Ar suprantate, ką sakau? Kas gali nuspręsti: šokdamas aš nemąstysiu, negalvosiu, kad „reiktų pašokti aukščiau”, „šis judesys keistokas, tikriausiai atrodžiau baisiai”, „ar kas nors matė, kaip gražiai šoku?“ … ir taip toliau.

Tiesą sakant, man niekada nepavyko sustabdyti šio mąstymo proceso vien ketinimu. O kol yra mintys, negaliu patirti visiškos pilnatvės. Kas nors mane erzina. Mano protas yra šokio dalis, ir panašu, kad ši padėtis jam visai nepatinka. Kažką primena? 

Dažniausiai šokio pradžioje ši mąstymo dalis užgožia šokį.

Ir nors mintys mane nebe taip gąsdina, kadangi žinau, kad paskui jos išnyks, visgi šokis prasideda būtent taip.

Kai šoku toliau, kai judu leisdama kūnui atrasti natūralius impulsus, pastebiu, kad mintys sugrįžta. Sąmoningai kreipiu į jas kiek įmanoma mažiau energijos. Ir štai vieną akimirką, net jeigu nesugebu paprasčiausiai nusikratyti tų varginančių minčių, jos pačios tiesiog atkrinta. Tuomet aš išgyvenu gryną patirtį, kurią įvardinu kaip priėmimą ir palaimą.

Tokį vyksmą aš išgyvenu šokyje, ir atrodo, kad vyksta kažkas mistiško!

Reikia šiek tiek padirbėti, kol iki čia nusigauni. Tai šokio kelionė, kurioje yra ir smagių, ir liūdnų akimirkų, kol pagaliau patenki į šią pasakišką belaikę, beformę erdvę. Joje atsiveria kūrybingumas.

Leidimo vykti erdvė, kai staiga gimsta nauji judesiai, o gal visiška ramybė... ar dar kas nors. Nesvarbu, kas. Svarbu yra pusiausvyra, išsipildymas, ramybė... palaima.

Tai man – šokio esmė.

Esu tikra, kad žinote, apie ką šneku. Ar jaučiate tai? Jeigu ne, tiesiog pradėkite judėti. Dar ir dar. Leiskite sau patirti pusiausvyrą, ritmą, melodiją ir nesustokite. Vienintelis dalykas, kuris turėtų jums rūpėti – tai mėgautis. Jeigu negalite mėgautis, raskite kokį nors būdą pažadinti džiaugsmą, ar tiesiog palaukite, kol jis ateis, ir tuo pačiu metu judėkite taip, kaip tą akimirką atrodo geriausia. 

Apie mano seminarus: sukuriama jus palaikanti erdvė, kurioje galite atrasti šias palaimos akimirkas – šokio esmę. Kaip sakiau, tai yra kelionė. Taigi šioje kelionėje mes keliaujame – per nuotaikas, jausmus, fazes, lygmenis – kaip bepavadinsime, kol pasiekiame palaimą.
Kitur tai vadinama meditacija.
Ir kuo daugiau patirties jums atsiveria šių palaimos akimirkų metu, tuo lengviau jas įnešti į savo gyvenimo šokį.
Taip, gyvenimas yra šokis, ir kai jis vyksta iš palaimos ir meditacijos erdvės, jus aplanko tėkmės ir lengvumo pojūtis. Tuomet gyvenimas tampa džiaugsmu. Jūs galite palaikyti šią palaimingą erdvę, kad ji persismelktų į jūsų gyvenimą – ją puoselėdami. Sukurdami situacijas, kurioje ji atsiveria... pavyzdžiui, per šokį.
Ir kuo daugiau tokių galimybių palaimai rastis sukuriate, tuo giliau tai įsirėžia į jūsų pasąmonę. Ir staiga jos tiesiog ims reikštis – kaip griaustinis iš giedro dangaus, vidury dienos darbų, jums nieko nedarant. Ir tai įneš į jūsų gyvenimą naujos kokybės.
Taigi ši grupė tam ir skirta. Jūs atrasite sugebėjimą įsiklausyti į savo impulsus, išplėsti savo laisvės suvokimą ir išmoksite šia laisve mėgautis.
Čia atsivers erdvė patirti save vis gilesniame lygmenyje.

Taruja