HARA centras

Naujienos


2010 04 15 10:00 iki 2010 04 18 18:00

ATGAL Į MEILĖS ŠALTINĮ: susitikimas su Vidiniu Vaiku

Su Ma Prem Sugandho (Vokietija)

Ar prisimenate momentus, kai norite būti mylintys ir susicentravę, būdami su savo partneriu/vaiku/kolega... tačiau vietoje to sureaguojate į jų balso toną, į jų elgesį su vaikiška baime ar pykčiu? Ir pirmiau nei spėjate tai suvokti ar save sulaikyti, puolate kažką kaltinti, kažko iš kitų reikalauti, kyla įniršio priepuolis arba priešingai - užsisklendžiate tyloje? Tarsi įsijungia autopilotas, jūs visiškai prarandate kontrolę ir perduodate ją vidinėms jėgoms, kurios jus valdo. Kas vyksta?
Raktas nuo sveikų ir harmoningų santykių su savimi ir su kitais slypi jūsų pačių asmeninėje istorijoje. Tai, ką būdami vaikai išmokome emocinės įtampos momentais, tebedarome ir dabar.
Šis seminaras sukurtas tiems, kas yra pasiruošę pažvelgti į patį traumuojančių santykių šaltinį, jų šablonus - sąmoningai, juos pripažįstant ir tokiu būdu duodant sau galimybę tai pakeisti.

Vidinis Vaikas yra milžiniškas džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinis. Jei prarandame ryšį su savo Vidiniu Vaiku, jis, žinoma, niekur nedingsta, tačiau tada jis valdo mūsų gyvenimą labai nesąmoningai ir nebrandžiai. Mes net nepastebime, kad elgiamės vaikiškai.
Vaikystėje susidūrę su sunkiomis ir skausmingomis situacijomis ir dažniausiai neturėdami kito pasirinkimo tiesiog „atjungiame" savo emocijas. Tačiau jausmai, prisiminimai ir patirčių įspaudai niekada iš tikrųjų neišnyksta iš mūsų emocinio peizažo. Jie tik paslepiami. Suaugus šios paslėptos mūsų pačių dalys ima iškraipyti mūsų požiūrį į realybę. Tarkim, mes nuolat įsimylime kažką, kam iš tiesų visai nerūpime, tačiau vis vien priverčiame save patikėti, kad jis/ji yra vienintelis žmogus, kurį galime iš tiesų mylėti.
Beveik visiems vaikystė paliko žaizdų ir randų: galbūt tai galimybė, kad mus paliks, gal perdėtas tėvų rūpinimasis, daugeliu atvejų - emocinio artumo stoka ar manipuliacijos...
Atrasti savo emocinę istoriją - reiškia gerbti tuos jausmus ir sunkumus, su kuriais susidūrėme, kai buvome pažeidžiami ir maži.

„Nėra taip svarbu žinoti detales, kodėl vaikas taip jaučiasi - svarbu gerbti tai, kad tie vaiko jausmai turi vertę. Kartais atkuriame kai kuriuos prisiminimus, kartais ne - detalės nėra tokios svarbios, svarbu yra gerbti tuos jausmus." (Robert Burney „A Dance of Suffering, Shame, and Self-abuse").

Atrasti ir pažinti savo emocinį paveldą yra būtinas ir svarbiausias žingsnis pasikeitimų link. Atkurti ryšį su Vidiniu Vaiku yra žingsnis į emocinį gijimą. Prasideda natūralus augimas, pažadinantis meilę sau bei užuojautą. O kai išmokstame mylėti save, mes esame atviri priimti tai ir iš žmonių, kurie nori mus mylėti ir gerbti.

Seminare naudosime Ošo Vidinės Alchemijos metodą, geštalto terapiją, vaikystės sąlygotumų terapiją, NLP bei hipnozę, neo-reichian kvėpavimą bei atvirą pokalbį.

 

Būtina registruotis iš anksto!

Kaina - 450 Lt. Seminaras vyks HARA centre (Jonavos g. 3. Kaunas).

 

Informacija ir registracija:

tel. +370-685-12622 (Aidas),

el. paštas: aidas@hara.lt