HARA centras

Naujienos


2014 05 2 10:00 iki 2014 05 04 18:00

BUVIMAS SAVYJE, KAIP NAMUOSE. TRAUMŲ GYDYMO (SomaticExperiencing®), SAVIREGULIACIJOS IR MEDITACIJOS ASMENINIAI MOKYMAI - resursų, vidiniam stabilumui užtikrinti, kūrimas. Modulis 2 su Khushru Gregor Steinmaurer (Austrija)

Traumos yra plačiai paplitusi šiuolaikinio gyvenimo dalis. Daugelis iš mūsų yra patyrę sunkias, ne visada įveikiamas gyvenimo situacijas, kurios gali paveikti ir sutrikdyti prigimtinį gyvenimo balansą. Neišspręsta trauma ar ilgalaikis stresas gali slopinti savireguliacijos gebėjimą arba kūno-proto sąveiką.

Kaip atpažinti traumos simptomus?

• Išsekimo jausmas. Ar situacijos, su kuriomis seniau susitvarkydavot, dabar atrodo sunkiai  pakeliamos?
• Pasikartojantys blogi įpročiai santykiuose. Ar su skirtingais žmonėmis Jums kyla tos pačios  problemos?
• Per stiprios reakcijos. Ar manote, jog reakcija į problemą buvo neadekvati?
• Izoliacija. Ar jaučiatės vieniši, tačiau saugesni, kuomet esate vieni?
• Nerimas. Ar reaguojate arba jaučiatės taip, tarsi aplink būtų grėsmės net ir tada, kai esate saugūs?
• Įniršis. Per stiprios reakcijos forma, tačiau susijusi su „pabėk arba kovok“ reakcija.
• Depresija. Kuomet Jūsų „sistema“ patiria smūgį dėl to, jog yra nuolat „įjungta“.
• Obsesinis-kompulsinis sutrikimas (OCD). Nuolat viską tikrinate? Tuomet nesatę iki galo „išgyvenę“  savo atsaką į kažką praeityje, kas buvo pavojinga.
• Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas (ADHD). Negalite išbūti ramus ir susikoncentruoti? Niekas to negali, kuomet jaučią grėsmę.
• Blogi įpročiai. Ar naudojate vaistus, maistą ar alkoholį, siekdami save nuraminti?

Dauguma trauminių patirčių įvyksta ankstyvuose gyvenimo etapuose, nes tuo metu mes turime mažiau resursų ir būdų tinkamai sureaguoti į sunkiai įveikiamas situacijas. Tai sukuria ne tik emocines ir psichologines žaizdas, bet ir stipriai paveikia mūsų nervų sistemą. Tai suvokus, tampa labiau aišku, dėl ko vieni visada jaučia, kad gyvenimas yra nuolatinė kova už būvį, o kiti reaguoja su baime, vengia neapibrėžtų situacijų ar net stengiasi riboti savo gyvenimą. Net jeigu jūs psichologinio darbo metu emociškai išreiškėte suvoktus sąlygotumus ir problemas, yra galimybė, kad jūsų protas ir kūnas vis dar atpažįsta giliai įsirėžusius elgsenos modelius, kurie jus veikia tam tikruose gyvenimo aspektuose. Darbas su traumomis ir sudėtingais elgsenos modeliais nervų sistemos ir kūno lygmeniu suteikia mums galimybę dar giliau integruoti esamą emocinį suvokimą.

Šiuose mokymuose jūs suvoksite biologinį streso mechanizmą ir automatinius gynybos būdus (pabėgimas, kovojimas, sustingimas), kurie dažnai pasireiškia kaip eglsenos modeliai, emocijos ar fiziologiniai simptomai. Jūs išmoksite geriau save pažinti, tapsite atlaidesni savo neįsisąmonintiems poelgiams,  įgalinsite save keisti - atstatyti vidinę pusiausvyrą, atgauti gyvybingumą ir atsipalaiduoti.

Jūs atrasite turimus resursus, kurie padės sudėtingose situacijose ir gausite naujų įrankių padėsiančių pasiekti vidinį stabilumą.

Mes dirbsime su:

-  specialiai sukurtais sąmoningumo didinimo metodais;

-  pratimais, naudojančiais žmogiškojo kontakto gydomąją galią;

-  biologinių ir emocinių mechanizmų suvokimu, kurie atsakingi tiek už streso kūrimą, tiek už     atsipalaidavimą bei savireguliavimą.

Seminare Jūs:

-  išmoksite fiziniu lygmeniu suvokti vidinio vaiko poreikius ir juos patenkinti su meile;

-  išmoksite stabilizuoti nervų sistemą;

-  suprasite kaip dirbti su labai ankstyvomis vaikystės žaizdomis (priešgimdyminėmis, gimdymo,      pirmųjų gyvenimo metų);

-  giliau suvoksite asmeninius sąlygotumus ir išmoksite juos priimti, o ne kovoti, taip išlaisvindami    energiją;

-  sužinosite paprastus būdus, kaip grįžti į savo centrą, atgauti pusiausvyrą streso metu;

-  atrasite, kaip giliau integruoti savarankišką augimą ir meditaciją kasdieniame gyvenime;

- atpažinsite savo resursus ir privalumus, ir jie taps jums labiau prieinami kasdieninėse  situacijose;

-  aiškiau atpažinsite, suvoksite ir gerbsite savo poreikius ir ribas.

 

Mokymų programa:

  • Modulis 1 Kovo 21-23 d.

Tigro pažadinimas

Intymumo su savo instinktais ir emocijos užmezgimas, siekiant įsižeminti.

  • Modulis 2 Gegužės 2-4 d.

Buvimas savyje, kaip namuose

Seminaru metu kursime sveikas ribas su savo aplinka, užmegsime ryšį su savo kūno išmintimi. Sieksime, kad mūsų kūnas taptų mūsų namais.

  • Modulis 3 Rugsėjo 11-14 d.

Nauja gyvenimo vizija

Seminaro metu tyrinėsime žmogiško prisilietimo galią, gydysime save būdami kartu bei išmoksime, kaip gydyti poros santykių traumas.

Jūs išmoksite paprastų ir efektyvių būdų, kurie padės jums seminare patirtų išgyvenimų supratimą perkelti į kasdienį gyvenimą. Įgysite naujų įgūdžių kaip save palaikyti, subalansuoti kuomet užplūsta emocijos, patiriate stresą.

Šis darbas yra paremtas unikalia ir nauja kombinacija, kilusia iš terapeutinio traumų gydymo supratimo, kurią vystė Peter Levine (SomaticExperiencing®), Pozityvia Psichologija ir šiuolaikiniais neurologiniais tyrimais, pritaikant juos labai praktiškai. Taipogi tai yra ryšyje su ilgaamže dvasinių ir mistinių tradicijų patirtimi.

Antrame modulyje kviečiami dalyvauti ir nauji dalyviai, ir dalyviai, dalyvavę ankstesniame modulyje. Trečiame modulyje galės dalyvauti tik tie, kurie bus dalyvavę abejose arba viename iš ankstesnių modulių.

 

Khushru Gregor Steinmaurer (Austrija)

Somatinis terapeutas, tarptautinių seminarų vadovas, meditacijų mokytojas ir sąmoningumo bei integralaus gyvenimo tyrimų ir studijavimo aistringas entuziastas. Khushru dirba su įvairiais rytų ir vakarų metodais, tokiai kaip: Samoningumo intensyvais, Tibeto pulsacinis gydymas, Zen ugdymas, Geštalto terapija, darbas su kūno procesais, masažo terapija, Energijos skaitymas, NLP, Pirminė terapija ir Traumų gydymas (Somatinis patyrimas pagal Peter Levine). Khushru pagrindinį dėmesį telkia terapijos integravimui, meditacijai ir naujiems gydymo metodams, įtraukiant dvasingumą. Kartu su savo partnere Komala jis veda seminarus tokiu kaip Vyro/Moters poliariškumas, Santykiai ir ilgalaikes programas, tokias kaip “Training for Life”.

 

Registracija ir informacija:
tel. +370-685-12622 (Aidas)
el. paštas: aidas@hara.lt