HARA centras

Naujienos


2015 04 21 10:00 iki 2015 04 22 16:00

MĖGAUKIS SANTYKIAIS Santykių kūrimo mokymai su Nishant Matthews (JAV)

„Tikrai Meilei reikia Tikrų Žmonių“

Santykiai – tai geriausia galimybė mokytis. Jei sugebame kurti gerus santykius, galime mėgautis, būti savimi, dalytis su kitais ir būti paliestiems kitų. Tada galime keisti kitų žmonių gyvenimą, o savyje atrasti išteklių, apie kuriuos anksčiau net nenutuokėme.

Kai išmokstame draugauti su kitais, tapti geru draugu sau pasidaro išties lengva.

Vaikystėje paprastai išmokstame tam tikrų elgesio modelių, kuriais nesąmoningai vadovaujamės visą likusį gyvenimą. Tokių modelių yra labai daug. Tarkime, bendraudami su aplinkiniais dažnai susitraukiame, tampame mažesni ir emociškai jaunesni nei esame iš tikrųjų, ypač kai kalba eina apie ką nors itin svarbaus. Arba tampame pernelyg reiklūs mus supančių žmonių atžvilgiu, ir tai vyksta todėl, kad mes nejaučiame kitų žmonių poreikių ir jų realybės. Šiuo atveju gebame suvokti tik save pačius. Elgdamiesi pagal abu minėtus modelius, jaučiamės įstrigę nuolat atsikartojančiuose varginančiuose santykiuose su aplinkiniais, ir tai trukdo pasireikšti mūsų potencialui, tam, ką savyje turime geriausio.

Šis santykių ciklas įpūs į Jūsų santykius gaivaus oro ir leis iš naujo pamatyti, kaip mes užmezgame ryšius ir bendraujame su aplinkiniais. Seminarų metu Jūs atskleisite  naują savęs suvokimo lygį ir išmoksite įgūdžių, kurių dėka galėsite kurti santykius su aplinkiniais taip, kad atskleistumėte geriausius savo ir jų  bruožus. Seminarai suteiks Jums žinių, reikalingų tam, kad išmoktumėte bendrauti atskleisdami tikrąjį savo „aš“.

Į mokymus kviečiami tiek jau esantys partnerystėje, tiek dar ieškantys partnerio, tiek išsiskyrę ir nebenorintys kartoti senų klaidų.

Mokymai suskirstyti į keturis modulius, kurie išdėstyti vienerių metų laikotarpyje. Vieno modulio trukmė – keturios dienos. Mokymasis, kuris seka po to, skleidžiasi visą gyvenimą.

  • Gegužės 21-24, 2015

1-asis seminaras: Būti savimi ir būti ryšyje su savastimi.

  • Lapkričio 12-15, 2015

2-asis seminaras. Būti savimi su kitais. Bendro kūrimo (Co-creation) menas

  • Kovo 3-6, 2016

3-asis seminaras: Santykiai

  • Rugsėjo 8-11, 2016

4-asis seminaras: Tavo komanda. Bendravimas su Aukštesniąja jėga

 

Gegužės 21-24, 2015

1-asis seminaras: BŪTI SAVIMI IR BŪTI RYŠYJE SU SAVASTIMI

Kertinis tikrų santykių akmuo yra pasitikėjimas savimi ir tikras ryšys su savimi. Dėl to mes tampame lankstūs ir atviri su aplinkiniais tuo pačiu išlaikydami savasties jausmą. Kitaip tariant, mes išmokstame būti jautrūs, pažeidžiami ir prieinami kitiems, bet kartu neleidžiame savimi manipuliuoti.

Pasitikėjimą savimi galime susigrąžinti kiekvienas mūsų. Tai įgūdžių, supratimo ir įsisąmoninimo derinys, kurio galime išmokti ir nuolat jį atnaujinti. Seminaro metu mokysimės visų šių dalykų šiltoje ir saugioje aplinkoje, palaikančioje mūsų savivertę bei pasitikėjimą savimi.

Europiečiai dažnai gyvena pagal tokią pasąmoningą ateinančią iš vaikystės programą: „Toks, koks tu esi, neturi jokios vertės. Vertę turi užsitarnauti ir iš kitų žmonių gauti patvirtinimą, kad esi vertingas. Turi daug pasiekti, kad gautum tai, ko nori“.

Kol mes tikėsime šia programa, nesugebėsime būti tikraisiais savimi ir trukdysime kitiems būti tuo, kuo jie yra. Vis dar liksime įstrigę konkurencijos, pritarimo, įvaizdžio žaidimuose bei negatyviuose dalykuose, kurie iškyla, kuomet bandome su jais kovoti.

Šių mokymų esmė – išmokti suvokti save draugiškai ir jautriai. Remdamiesi paprastu, praktišku savo kūno, širdies ir energijos patyrimu išmoksime naujo būdo būti su savimi. Sąmoningas savęs suvokimas nedalija mūsų į „gera“ ar „bloga“, „teisinga“ ar „klaidinga“. Jis didesnis už abu polius, jame telpa visos mūsų pusės. Įsitvirtinus šiam sąmoningumui, mes tampame brandūs. Ši branda yra daug stipresnė ir gilesnė už bet kokias etiketes, kurias mes galime ant savęs užsiklijuoti ar kurias mums užklijuoja kiti. Brandumas suteikia mums atsipalaidavimą ir gilų savęs pajautimą. Iš šios erdvės galime bendrauti ir su aplinkiniais. Gilus savęs suvokimas teikia mums įsižeminimą, leidžiantį ir žmonėms, esantiems aplink mus, būti savimi. Šalia viso to mes išmokstame prašyti ir gauti tai, ko norime.

 

Lapkričio 12-15, 2015

2-asis seminaras. BŪTI SAVIMI SU KITAIS. BENDRO KŪRIMO (CO- CREATION) MENAS.

Kai mes išmokstame puikiai jaustis su savimi čia ir dabar, dažnai pastebime, kad aplinkiniai elgiasi visiškai kitaip. Dabar mes galime juos matyti ir jausti kitaip. Natūralu, kad mums norisi keisti senus elgesio šablonus. Suvokiame, kad mūsų atvirumas padeda atsiverti aplinkiniams ir šalia mūsų jie jaučiasi priimti ir atsipalaidavę.

Laikui bėgant pokyčiai auga, įsitvirtina ir randa vietą mūsų gyvenime. Taigi, mes pradedame kurti radikaliai naujus santykius su draugais, mylimaisiais, šeimos nariais, klientais bei užsakovais. Mes vis mažiau susirūpinę tuo, kad mums reikėtų daug pasiekti norint pakelti savo vertę. Tampame vis nuoširdesni ir autentiškesni. Išmokstame pasitikėti, kad nuoširdumas ir tikrumas atvers geriausias mūsų ir aplinkinių savybes ir tuo pat metu išmokstame priimti tiek gerąsias, tiek blogąsias savo ir mus supančių žmonių puses. Nesistengiame tiesiog būti geri – suvokiame, kad kiekvienas žmogus yra teigiamų ir neigiamų polių mišinys. O šie abu poliai ir sudaro gyvenimą čia ir dabar.

Štai tada mes pajuntame tikros meilės skonį.

Kuomet mes pasitikime savimi ir atveriame save kitiems žmonėms, leisdami ir jiems padaryti tą patį, atrandame vieną didžiausių bendravimo dovanų – bendrą kūrimą (Co-creation). Iš santykio tarp mūsų ir aplinkinių atsiranda kai kas visiškai naujo. Bendras kūrimas natūraliai gimsta iš tikrų santykių. Iš „aš-ir-tu“ žaidimo atsiranda trečias dalykas – bendras kūrimas.

Bendro kūrimo menas – vienas labiausiai džiuginančių ir mus užpildančių sugebėjimų, kurių galime išmokti. Tai labiausiai pasitvirtina, kuomet liekame ištikimi tiek savo, tiek ir aplinkinių norams ir poreikiams.

 

Kovo 3-6, 2016

3-asis seminaras: SANTYKIAI

Visi turime svajonių, kurios vilioja mus kurti santykius. Mes matėme begalę filmų, perskaitėme daugybę knygų apie meilę, tai sukėlė mumyse hormonų audras, ir natūralu, kad mums kilo noras patirti tą patį.

Bet anksčiau ar vėliau mes suprantame, kad svajonės apie romantiškus santykius turi sudužti tam, kad atsiskleistų tikroji santykių esmė. Tai krizė, tai sunkus metas. Todėl šiame etape dažnai esame linkę vengti bendravimo, nutraukti ryšius arba įstrigti anemiškuose, nelanksčiuose santykių modeliuose, kada tyliai susitariame „dėl šventos ramybės“ nedaryti nieko, kas galėtų įskaudinti aplinkinius.

Tikri santykiai prasideda nuo svajonių ir vilčių, o vėliau veda mus anapus jų. Jeigu šiuo sunkiu laikotarpiu mums užtenka drąsos išlikti savimi, mes artėjame prie tikrų santykių, kurie suteikia mums daug daugiau nei svajonės ir viltys. Mums atsiveria meilė, kuri egzistuoja anapus svajų ir priėmimas, kuris išauga, kada mes dalijamės bendru kasdieniu gyvenimu.

Tai dažnai tampa žmogiškais santykiais, kai mes nustojame kažko tikėtis ir laukti iš savo partnerio.

Mūsų svajonėse apie santykius kitas žmogus užpildo mūsų spragas, suteikia tai, ko mums trūksta – saugumą ir meilę. O tikrovėje saugumą ir meilę drauge su partneriu atrandame bendrame kūrime. Mes išmokstame patys sukurti tai, ko mums reikia ir nustojame to reikalauti iš aplinkinių.

Taip pat išmokstame priimti skausmą ir žaizdas, kurios atsiveria artimuose santykiuose. Įgyjame vertingų priėmimo, atleidimo, naujo, gaivaus suvokimo įgūdžių. Mes niekada to neišmoktume, jei liktume svajonėse apie idealius santykius.

Šiame seminare mes mokysimės:

- lavinti bendravimo įgūdžius, kurie reikalingi kuriant brandžius ir džiaugsmą teikiančius santykius;

- įsisąmoninti praeities santykių skausmą ir lūkesčius bei atsisveikinti su jais;

-  priimti tai, jog ne visada sugebame pasielgti taip, kaip, mūsų manymu, reikėtų;

-  išlikti sąmoningiems artėjančių jausmų bangose;

- lavinti vertingus įgūdžius, kaip būti jautriam ir pažeidžiamam ir kaip neužsisklęsti, kuomet aplinkiniai mus įskaudina ir mūsų nesupranta.

- tikėti savimi ir savo partneriu net pačiais sunkiausiais laikais;

- visą laiką sugrįžti prie bendro kūrimo, nes santykiuose visada slypi tokia galimybė.

 

Rugsėjo 8-11, 2016

4-asis seminaras: TAVO KOMANDA. BENDRAVIMAS SU AUKŠTESNIĄJA JĖGA.

Visa, ko išmokstame santykiuose su savimi, aplinkiniais, savo partneriais, pradeda veikti, kada mes užmezgame ryšį su Platesniaisiais sąmonės laukais (Bigger Fields of Consciousness).

Kuomet mes esame ryšyje su Platesniaisiais sąmonės laukais, tokios savybės kaip Pasitenkinimas, Vedimas, Ramybė, Meilė ir Aiškumas tampa gyva mūsų kasdienio gyvenimo tikrove. Atvykstame į Platesnįjį pasaulį, kuriame pučia vėsus ir gaivus Tikrovės ir Buvimo vėjas.

Šiame seminare mokysimės:

- surasti ryšį su savo Komanda, Palaikančiomis Būtybėmis, kurios visa laiką buvo mūsų gyvenimo fone, net jeigu mes apie tai ir nežinojome;

- atrasti, kad nesame vieni, o esame kažko didesnio dalis, ir šis “kažkas didesnis” rūpinasi mumis, ieško ryšio su mumis ir nori džiugiai dalyvauti bendrame kūrime su mumis;

- suprasti, ką reiškia būti Komandos dalimi ir kaip bendrauti su savo Komanda;

- leisti Komandai vesti ir gydyti mus, paimti tai, ko mums nebereikia ir duoti tai, kas reikalinga;

- atrasti tai, kas įvyksta, kuomet mūsų “aš” nustoja būti Visatos centras.

 

Nishant Matthews, terapeutas, mokytojas, rašytojas

Nishant yra amerikiečių psichoterapeutas, kurio terapija paremta meditacine praktika. Terapijos įgūdžių jis mokėsi Niujorke, o vėliau gyveno Ošo komunoje Indijoje. Čia jis išmoko meditacijos meno ir pradėjo meditacinį sąmoningumą taikyti kaip terapijos pagrindą.

Jau daugiau kaip 40 metų Nishant veda seminarus, mokymus ir individualias sesijas. Jis moko buvimo su savimi ir aplinkiniais meno. Jo mokymai pilni įžvalgų, išminties ir humoro. Nishant dalijasi praktine informacija, kuri padeda efektyviai spręsti kasdienes problemas, su kuriomis susiduriame kiekvienas mūsų. Savo darbe  Nishant taiko daugybę metodų, padedančių suprasti kūną ir psichiką. Jo unikalus gebėjimas būti čia ir dabar atveria kanalą sveikiems ir prasmingiems santykiams.

Šiuo metu Nishant su žmona gyvena Stokholme. Jis veda mokymus ir seminarus daugelyje pasaulio šalių. Nishanto knyga „Draugas – surasti užuojautą sau“  išleista anglų, vokiečių, olandų ir švedų kalbomis.