HARA centras

Terapija

Kelionė po gongo gaubtu


Trokštate neįprastų, svaiginančių potyrių? Šioje kelionėje jų tikrai bus, o jos metu išvysite tą šalį, į kurią neskrenda jokie lėktuvai, neveža traukiniai ir neplukdo laivai, nes ji -.. mumyse. Klausydamiesi gongo skleidžiamų garsų žmonės išgirsta save.
Psichologė - psichoterapeutė, studijos „Menas būti" vadovė Alicija Eiliakas sako, jog gongo skambesys padeda subalansuoti fizinį, emocinį ir dvasinį kūnus, išvaiko ligas. Pati patyrusi galingą gongo garso jėgą Aliciją dalija ją kitiems, nes tiki, jog ši netradicinė psichoterapija gali padaryti stebuklą.

 

Trokštate neįprastų, svaiginančių potyrių? Šioje kelionėje jų tikrai bus, o jos metu išvysite tą šalį, į kurią neskrenda jokie lėktuvai, neveža traukiniai ir neplukdo laivai, nes ji -.. mumyse. Klausydamiesi gongo skleidžiamų garsų žmonės išgirsta save.
Psichologė - psichoterapeutė, studijos „Menas būti" vadovė Alicija Eiliakas sako, jog gongo skambesys padeda subalansuoti fizinį, emocinį ir dvasinį kūnus, išvaiko ligas. Pati patyrusi galingą gongo garso jėgą Aliciją dalija ją kitiems, nes tiki, jog ši netradicinė psichoterapija gali padaryti stebuklą.

Dvasiniai mokymai - savita psichoterapija
Pirmieji tekstai apie dvasinius mokymus į Alicijos rankas pateko prieš daugelį metų, tai nebuvo knygos, bet atšviesti popieriaus lapai, kuriuos mergina godžiai skaitė. Tačiau vėlesnį savo gyvenimo laiko tarpą ji norėtų palyginti su komos būsena, iš kurios vieną dieną staiga atsibudo ir vėl pradėjo ieškoti savęs pažinimo kelių .. Pirmiausia buvo psichologijos studijos Maskvoje. Bendraudama su psichologais ir psichoterapeutais, dirbančias įvairiose šalyse Alicija įsitikino, kad dažnas iš jų turi savo dvasinį kelią, nors jo ir neafišuoja. Vieni praktikuoja budizmą, kiti - įvairias jogos pakraipas ir pan.. Dirbdama psichologe Alicija nenaudojo jokių testų ar įprastinių metodikų, ji ieškojo savito būdo, kaip dirbti su žmonėmis ir jį atrado.
Psichoterapeutę visada traukė kūryba; dailė, šokis, muzika, tačiau ji niekada nepagalvojo, kad šis pomėgis gali tapti darbu. Tai nutiko, kai Alicija tęsė studijas Humanistinės ir egzistencinės terapijos institute. Gilindamasi į žmonių kūrybiškumą, ji greitai pastebėjo, kad daugelis mano, jog nesugeba piešti, dainuoti, teisinasi neturį tam įgimtų gabumų ar laiko mokytis. Alicija su tuo nenorėjo sutikti, ji sukūrė savo autorinę meno terapijos programą ir pradėjo organizuoti seminarus, moteris tikėjo, kad kūrybiškumą savyje gali pažadinti kiekvienas iš mūsų, tiesiog turime išmokti atsipalaiduoti, nebijoti padaryti kažką ne taip, kaip daro profesionalai. Per meno terapijos užsiėmimus ji siūlo na, kad ir piešti nevedančia ( manau kaire) ranka arba piešti pagaliuku ant plastilino "fresko" - tada baimės išnyksta, nes žmonės tiesiog nustoja bijoti suklysti.

Susitikimai su gongo meistru
Apie Europoje žinomą gongo terapijos specialistą Tomą Čartoryskį Alicija girdėjo seniai ir kai ji pradėjo kurti psichologijos studiją, nusprendė būtent jį pakviesti pravesti pirmąjį seminarą. Psichoterapeutė labai nustebo ir apsidžiaugė, kai Tomas atsakė labai entuziastingai atsakė į pakvietimą. Jis rašė, kad laukė šio kvietimo, nes sapne jau buvo regėjęs Aliciją ir tą vietą, kur vyks seminarai. Tai buvo nuostabi žinia. Tomas daugiau negu dešimtmetį užsiima garso masažais, tyrinėja garsų įtaką mūsų sveikatai. Nuo 2003 -ųjų metų Tomas Čartoryskis kartu su savo draugu ir mokytoju Donu Conreaux keliauja po pasaulį ir skleidžia taikos varpų sodų kūrimo idėją, kurių misija propaguoti Pasaulį be prievartos. Tomas tapo Alicijos ir Ričardo gongo mokytoju , įvedė į įkvepiantį holistinio garso pasaulį. Vėliau jie važiavo ne sykį mokytis taip pat pas žymų gongo meistrą, nuostabų žmogų - Dona Conreaux. ir pasisėmė dar daugiau žinių apie gongo galią.
Gongas pradėtas naudoti prieš 6 tūkstančius metų Mesopotamijoje.Senovėje po karų buvo surenkami kardai ir kiti ginklai ir Rytuose iš jų gaminami gongai, o vakaruose varpai. Jau dvidešimt metų, kaip gongas grįžo ir naudojamas vis dažniau. Šis labai greitai imantis rezonuoti instrumentas priliginamas garsui, kurį kūdikis girdi, būdamas motinos įsčiose. Alicija sako,jog gongo seansų metų kūdikiai ir maži vaikai visada išlieka ramus, juos nekamuoja baimės, kaip suaugusius., nebent motina perduotų vaikelius savo baimę. Gongo garsai padeda tekėti gyvybinei energijai, o Rytų medicinos žinovai mano, jog daugelių ligų priežastis energijos tėkmės užsiblokavimas organizme.
„Klausantis gongo", - pasakoja Alicija garsą girdi ne tik ausimis, bet jauti jo vibracijas visu kūnu". Todėl atsidūrę garso lauke, gongo skleidžiamas vibracijas jaučia net kurtieji, o išgirdę gongą miške prie jo kartais atbėga laukiniai gyvūnai, atskrenda paukščiai. Pirmą kartą patekusi į Tomo vedamą seminarą Alicija ne tik susipažino su gydymo garsu principais, bet pati patyrė gongo garsų jėgą ir galią." Garsas mums padeda išgirsti save", - pasakoja psichoterapeutė ir prisipažįsta, kad jau po pirmųjų seansų ji pati tarsi prabudo, pradėjo ne tik geriau girdėti ir jausti save, bet dingo anksčiau kamavę migrenos priepuoliai, stuburo skausmai . „Gongo garso seansas gali tapti tikrąją psichoterapija, savęs pažinimo ir dvasinio augimo būdu" - sako Alicija Ji pastebi, kad maudynių gonge metu vyksta įvairūs dalykai. Seanso pradžioje gongai retkarčiais gali gąsdinti. Alicija sako, jog tai nutinka todėl, nes mes tiesiog susidūrėme su savo baimėmis. Svarbu nevertinti šios patirties, o pasistengti tą baimę tiesiog priimti, " įsileisti", o ne išstumti. Kai jaučiame baimę, Alicija pataria padėti sau ritmingai kvėpuojant. Tokiu būdu mes padedame sau "išventiliuoti" šį kamuojantį jausmą, o gal netgi senąją traumą. Tuomet mus apims palengvėjimas, atsipalaiduosime, nes pajusime, kad tai ko bijome nėra taip baisu, nes dažniausia tai tik akistata su savimi ir savo baimėmis.

Kas trukdo atsipalaiduoti?
Seanso metu dalyviai turi atsigulti ant kilimėlio, užsikloti ir..visiškai atsiduoti gongo garsų muzikai. Tai, kas vyksta yra meditacija garsu, tačiau tai nėra paprasta. Esame įpratę bet kokį patyrimą vertinti, kontroliuoti, o ir į maudynių gonge seansą ateiname su savo būsena, nes esame tokie, kokie esame ir negalime specialiai savęs nuteikti seansui. „Tokia visų mūsų vakariečių bėda", - sako Alicija. Jos nuomone, visą mūsų vakariečių visuomenę galima pavadinti Beta būsenos visuomene. Beta būsenoje esame tuomet, kai veikiame, mąstome, ką nors dirbame. Tačiau nei atsipalaiduoti, nei užmigti negalime, nes mūsų mintys užplukdo mus tarsi upė.. Gilesnę Alfa būseną patyriame, kai snaudžiame, kai esame pusiau realybėje, pusiau sapne. Tuomet mes lengviau pasineriame garso lauke, atsikoduoja mūsų energetiniame lauke užkoduotos programos, prasideda spartesnė ląstelių regeneracija ir atsinaujinimas, mūsų imuninė sistema veikia didesniu pajėgumu.
Dar gilesnė būsena yra theta, pažįstama mums iš gilaus transo, kai sapnuojame. Jos metu įsijungia mūsų "vidinis gydytojas", dar sparčiau regeneruojasi ląstelės, atsinaujina kūnas. Senovės mistikai trokšdami atjauninti savo organizmą naudojo gongus. Gongų skleidžiamų garsų jie klausydavosi ir tuomet, kai norėdavo atsikratyti mirties baimės, - pasakoja Alicija ir aiškina, jog Gongo maudynių metų žmonės gali patirti būseną, kurios metu kūnas tarsi išnyksta - dalyvių žodžiais tariant jis "ištirpsta", "subyra" , tačiau sąmonė lieką skaidri, žmogus jaučiasi ramus ir saugus, o dažnai jaučia džiaugsmą ir palaimą. Taip įgauname neįkainuojamą patirtį, kai fizinis kūnas, kurį siejame su gyvybe, tarsi "miršta", tačiau mes esame, išliekame...
Vienas iš "Maudynių gonge" tikslų yra delta būsena. Mes ją pažįstame iš gilus gilaus miego, kai mes pasineriame į "juodąją skylę, nieko nesapnuojame ir tarsi išnykstame. Tuo metu mūsų pasipriešinimas ego nebeegzistuoja kaip ligos faktorius, nes ego tuo metu tiesiog nebėra. Mūsų regeneracija vyksta sparčiausiai, užtenka vos kelių minučių ir atsibundame atsipalaidavę ir pailsėję. Alicija primena, kad senovėje deltos būsenoje žmonės išbūdavo po 3 - 4 valandas, šiuolaikinis žmogus - iki pusvalandžio, jei jam pasiseks. Tokią visiško atsipalaidavimo būseną galima patirti kartais jau pirmo seanso metu, bet dažniau po kelių užsiėmimų, kai išmokstame pasinerti garse. Vibracija, sklindanti iš instrumentų, kuriais grojama seanso metu, ištirpdo energetinius blokus, padeda organizmui sveikti. Kiekvienas mūsų organas vibruoja tam tikru dažniu, sunegalavus tas dažnis sutrinka, o seanso metu garsas veikia visas mūsų organizmo ląsteles ir padeda atkurti harmoningą pirminį dažnį.

Trys gongo terapijos fenomenai
Alicija aiškina, kad gongo terapijos seanso metu vyksta trys fenomenai, trys labai svarbūs dalykai. Vienas jų tai levitacijos pojūtis. Seanso dalyviai pasakojo, kad jie nejuto savo kūno svorio, veikiami gongo garsų kilo, skrido, o kartais ir krito.
Antrasis fenomenas - dematerializacijos pojūtis, kurio metu vyksta minėtas kūno "ištirpimas", "subyrėjimas" . „Fizinis kūnas miršta, o mes esame ir po seanso surenkame save tarsi iš gabalų. Toks savęs surinkimas, žinoma, yra simboliškas, tačiau mūsų kūno lygmenyje turi gilią prasmę. Po seanso atsibundame tarsi būtume tie patys, bet viduje atsinaujinę, kitokie, bet ne kiti. Tiesiog išsilaisviname iš traumų, iš mus slegiančių neigiamų emocijų", - sako psichoterapeutė. Pakilęs virš sąmonės, žmogus palieka savo neramųjį „aš" ir susilieja su Visata, pasijunti ir lašeliu ir jūra, dingsta ir vėl atsiranda. Trečiasis - pasikeičia i mūsų santykis su laiku. Gongo terapijos metu laikas tarsi nebeegzistuoja, tampa ne linijinis. Laikas praranda reikšme, ateina suvokimas, jog per trumpą laiko tarpą galime daug nuveikti, ypač tuomet,jeigu pajusime, jog tai, ką dar norime padaryti yra mūsų, mumyse užkoduota, tik mes nedrįsome to išreikšti, neleidome prasiveržti tam energijos srautui, kuris glūdėjo mumyse. Alicija pasakoja apie nuostabius žmones, kuriuos sutiko būdama Vengrijoje. Gongo seminare dalyvavo sutuoktiniai, jau senokai peržengę šeštą dešimtį. Moteris sirgo vėžiu.Tuo pačiu metu ji atrado gongo garsą ir seminaro metu pradėjo dainuoti. Kai Alicija sutiko šią moterį, ji jau buvo išleidusi dvi kompaktines plokšteles. Atsivėrusi garso jėgai, moteris atvėrė ir savo užslėptas galimybes. Tai ir pajutusi ir pati psichoterapeutė. Kartą seanso metu Tomas Čartoryskis Alicijai pasakė:"Dabar tu dainuosi" - ir ji uždainavo taip, kaip pati nesitikėjo galinti dainuoti. Ji galėjo tai daryti, nes neleido įsijungti savo vidiniam kritikui, tiesiog neturėjo laiko įsijungti savo "vidinio kritiko" , o leido savo balsui veikti laisvai ir nevaržomai. Viena iš Alicijos kolegių iš Vengrijos, pažadinta gongo garso, buvo pakviesta dainuoti Budapešto Operoje. Prodiuseris paklausė: "kas jūs moko taip dainuoti - jūs dainuojate širdimi!" „Jeigu tai ką darome, darome širdimi", - sako Alicija, - viskas pasiseks.
Žinoma, būna, jog viso seanso metu mes liekame „čia ir dabar", nes viską, kas vyksta analizuojame protu, tačiau to, ką mums sako ir ką su mumis daro gongas protu suvokti vis tiek nepavyks. Alicija sako, kad vienas svarbiausių dalykų dirbant su garsu yra intencija ( mūsų tikslas, siekimas), kurią mes turime giliai širdyje. Kai žinome, ko seanso metu norime iš savęs, iš Aukštesnės jėgos visi potyriai būna stipresni, tikresni negu tuomet, kai į seansą mus atveda smalsumas.
Instrumentų mozaika
Alicija ir jos vyras Ričardas dabar sunkiai įsivaizduoja savo gyvenimą be gongo, groja jie ir kitais senoviniais instrumentais: tibetietiškai dubenimis, kriaukle, tingša, kalimba, didžeridu, indienų fleita, bet patys svarbiausi - gongai, jų dydis, kaip ir skleidžiamas garsas - įspūdingas. Eiliakai groja ne tik savo studijoje, namuose, jie keliauja su gongais per Lietuvą ir gretimas šalis, ir grodami skleidžia jų garsų siunčiamą gyvybinę jėgą visiems, kurie nori jos klausytis ir ją priimti, po gongo gaubtu pakeliauti tarp žvaigždžių ar nusileisti į vandenyno dugną.

 

Eglė Kulvietienė
žurnalas „Būrėja"