top of page

„Gyvenimo pabaigos priėmimas: mokymai apie mirimo procesą ir mirtį“

Vedimas gyvenimo perėjimuose su išmintimi ir empatija su Aneesha Dillon (JAV)

4 Moduliai

 2024 lapkričio 6 d. - 2025 rugsėjo 7 d.

pexels-pixabay-45244_edited.jpg

Šie mokymai yra apie susidraugavimą su mirtimi ir pasirinkimą pripažinti mirtį natūralia mūsų gyvenimo kelio dalimi. Kiekviename modulyje turėsime daug galimybių – praktikų, grupinių procesų, meditacijų, skirtų atsiverti giliai mirties paslapčiai su smalsumu, pasitikėjimu ir atvira širdimi. Suminkštindami širdį, per šią visiškai žmogišką mirties ir mirimo patirtį, galime atidaryti duris savo žmogiškumui.

 

Tai bus asmeninis įsitikinimų, požiūrių ir jausmų susijusių su senėjimu, liga bei mirtimi tyrinėjimas. Taip pat mokysimės apie fizinius ir medicininius mirties aspektus, bei ko tikėtis likus mėnesiams, savaitėms, dienoms, valandoms ir minutėms iki mirties. Sužinosime apie psichologines ir emocines problemas, kurios gali kilti tiek mirštančiam žmogui, tiek jį palaikančiai šeimai ir artimiesiems. Tyrinėsime, kaip padėti klientams jautriame santykyje per pokalbius ir tylų buvimą sėdint prie mirštančiojo lovos.

Dandelion Leaves


Kiekvienam, kuris nori giliau patyrinėti mirties ir mirimo fenomeną, kadangi fizinio kūno
mirtis yra įvykis, kurį išgyvensime visi.


Šie mokymai ypač vertingi psichoterapeutams, psichologams, psichiatrams, slaugytojams,
socialiniams darbuotojams, paliatyviosios medicinos specialistams, hospisų personalui ir
asmeninio augimo konsultantams.


Klientams kyla poreikis kalbėtis klausimais, susijusiais su senėjimu, ligomis, mirtimi,
netektimi ir gedulu. Šiuose mokymuose mes pasiruošime darbui su tuo.
Šie mokymai leis mums patirti, kad sąmoningai suvokdami savo mirtingumą, gebėsime čia ir
dabar gyventi džiaugsmingiau bei pilnatviškiau.

Kam skirti šie mokymai?


 

 • Atskleisime ir įsisąmoninsime pasąmoninius bei kolektyvinius įsitikinimus, kurie neleidžia ištraukti mirties į dienos šviesą ir kursto su senėjimu bei mirtimi susijusias baimes ir nerimą.

 • Tyrinėsime gedulą, praradimus, paleidimą ir kūno bei proto pokyčius, su kuriais susiduriame senstant.

 • Apžvelgsime asmeninį gyvenimą – kas mūsų gyvenime veikia gerai, o ką reikia pakeisti ar su kuo reikia atsisveikinti.

 • Tyrinėsime apgailestavimą, nebaigtus emocinius reikalus, atleidimą, dėkingumą.

 • Mokysimės apie fizinius mirties dėsningumus ir simptomus likus mėnesiams, savaitėms, dienoms ir valandoms iki mirties.

 • Mokysimės, kaip būti prie mirštančiojo.

 • Sužinosime apie hospiso ir paliatyviosios priežiūros ypatumus.

 • Mokysimės apie priešmirtines sąmonės būsenas ir patirtis, išgyvenus laikiną mirtį (NDE).

 
 

Ką mes išsinešime ir kokius įgūdžius įgysime mokymų metu?

 • Praktikuosimės ir išmoksime dirbti pagal darbo su gyvenimo pabaiga konsultavimo/koučingo metodą, kuris vadinasi „Geriausi trys mėnesiai“ (®B3M). Šiame procese tyrinėsime penkias gyvenimo sritis – fizinį kūną, emocijas ir santykius, dvasinę sritį, gyvenimo palikimo / prasmės / tikslo sritį ir pasirūpinimo po mirties sritį, kad baigę mokymus gebėtume padėti žmonėms, kuriems nustatyta terminalinė diagnozė, peržiūrėti ir naujai įvertinti savo gyvenimą.

 • Išmoksime kalbėti apie mirtį su sergančiais mirtina liga.

 • Įgysime neįkainojamos praktinės informacijos iš medicinos ir hospisų specialistų apie tai, kaip mes mirštame.

 • Išmoksime sąmoningo prisilietimo, muzikos ir tiesiog tylaus buvimo praktikų, galinčių suteikti nusiraminimą mirštančiam žmogui.

 • Išmoksime vesti grupinius užsiėmimus „Mirties kavinė“ (“Death Café”), bei kitus būdus, kaip dalintis įgytomis žiniomis bendruomenėse.

 • Sąmoningai suvokdami savo mirtingumą, gebėsime čia ir dabar gyventi džiaugsmingiau bei pilnatviškiau, išgyvendami kiekvienos akimirkos stebuklą.

 

Ką veiksime mokymų metu?

flower-363278_1920_edited.jpg

 

Mokymų aprašymas 

 

Šiuolaikinė vakarietiška kultūra per ilgai grūdo mirtį ir mirimo procesą į patį giliausią beitamsiausią užkaborį, kad tik bet kokia kaina patrauktų juos kuo toliau „nuo akių“. Didžiąją mūsų žmonijos istorijos dalį senatvė ir mirtis buvo laikomos natūraliu įvykiu – liūdnu, sielvarto kupinu, bet šeimos bei bendruomenės įvykiu, tokiu pat, kaip ir gimimas.

 

Per pastaruosius du šimtmečius mirtis buvo medikalizuota ir slepiama ligoninėse bei senelių namuose, o mes praradome natūralų santykį su mirtimi, kurį visi žmonės turėjo iki tol. Dabar beveik niekas nenori kalbėti apie mirtį, ją pamatyti ar apie ją galvoti. Išmokome bijoti šio labai reikšmingo gyvenimo perėjimo. Tai darydami užvėrėme savo širdis vienai reikšmingiausių gamtos tiesų.

 

Vyksta naujas judėjimas. Judėjimas, skirtas ištraukti senėjimą, mirimo procesą ir pačią mirtį iš tamsaus užkaborio į atjautos ir supratimo šviesą. Galime naujai peržvelgti visus savo įsitikinimus šiomis temomis ir atrasti priėmimą, atjautą ir ramybę su savimi bei su visais gamtos sutvėrimais.

Lapkričio 6-10, 2024
1 modulis

Pirmasis mokymų modulis leis atverti daugybę kompleksiškų žmogiškų problemų ir emocijų, kurios gali kilti mums visiems gyvenimo pabaigoje. Mirtis prašo pažvelgti giliau, peržvelgti savo gyvenimą ir paklausti „Ką aš padariau?“, „Ką aš mylėjau ir kas mylėjo mane?“, „Kokia buvo mano gyvenimo reikšmė?“, „Kaip aš prisidėjau, kad pasaulis taptų geresne ir daugiau meilės pripildyta vieta?”. Tyrinėsime savo požiūrį bei įsitikinimus apie mirtį, visuomenės tabu ir asmenines baimes, kurias nešiojamės nesąmoningai. Sužinosime savo vidinius emocinius blokus, kurie gali neleisti mums patirti taikios mirties. Dabar yra pats laikas, kai galime žengti pozityvius žingsnius, kad išgydytume ankstyvas vidines žaizdas, kurios neleidžia atleisti, giliai atsipalaiduoti bei paleisti gyvenimo pabaigoje.

Kovo 12-16, 2025

2 modulis

Antrame modulyje mes giliai pasinersime į visus mirties ir mirimo proceso aspektus. Kūno mirtis yra natūrali bei neišvengiama, ir mes mokysimės apie fizinio kūno mirimo stadijas. Tyrinėsime būdus, kaip padėti mirštančiam žmogui. Mokysimės praktikų ir meditacijų, suteikiančių ramybę bei atsipalaidavimą. Mokysimės klausymosi praktikų, prisilietimo praktikų, kaip naudoti muziką, kaip padėti įgyvendinant palikimo projektus, kaip paremti asmenines dvasines praktikas ir kt. Taip pat mokysimės apie praktinius aspektus, kurie iškyla mirštant, ir tai, kaip svarbu iš anksto sutvarkyti neužbaigtus emocinius ir praktinius reikalus. Aptarsime medicininę priežiūrą, hospisą ir paliatyviąją slaugą, teisinius aspektus – testamentus ir turto palikimą, atminimo bei gyvenimo šventimo ritualus.

Birželio 18-22, 2025

3 modulis

Trečiajame modulyje mes sutelksime dėmesį į tai, kaip pasidalinti šiomis žiniomis apie mirtį ir mirimą su draugais, šeimos nariais, individualiais klientais ir per grupinius procesus. Išmoksime dirbti pagal „Geriausi trys mėnesiai“(®B3M) – gyvenimo pabaigos tyrinėjimo ir koučinimo metodą, sukurtą Sąmoningos mirties institute (Conscious Dying Institute) JAV. Kitas grupinio proceso įrankis, kurį tyrinėsime, vadinasi „Mirties kavinė“ (“Death Café”) – tai neformalus susibūrimas, skirtas žmonėms kalbėtis ir dalytis savo jausmais bei mintimis apie mirtį. Praktikuosime įvairius būdus, kaip būti prie mirštančio žmogaus ir kaip jį paguosti bei juo pasirūpinti, kad jis patirtų savo gyvenimo pabaigą ramiai bei su priėmimu.

Rugsėjo 6-7, 2025
4 modulis

Dvi dienos online mokymų. Tai bus laikas, skirtas klausimams bei atsakymams, ir visų gautų žinių, praktikų bei patirčių integracijai.

Apie

Aneesha Dillon (JAV)

Aneesha sukūrė ir išvystė savo metodą - Ošo pulsaciją, bei 28 metus vystė šį metodą ir ruošė kūno terapeutus visame pasaulyje.

66645665_10157519025913713_5022517494468837376_n_edited.jpg

Praktinė Informacija

Mokymų trukmė 190 val., įskaitant mažiausiai 20 val. savarankiško apsikeitimo sesijomis tarp mokymų.
 

I, II, III  dalys bus rezidencinės ir vyks Lietuvoje „Shanti Resort“ kaimo turizmo sodyboje (daugiau www.shantiresort.lt)
 

IV dalis 2 dienas vyks internetu per Zoom.

 

Mokymai vyks anglų k. su vertimu į lietuvių k.
 

Datos:

 I  modulis 2024 m. lapkričio 6-10, Rezidencinė, 5 dienos.

 II modulis 2025 m. kovo 12-16, Rezidencinė, 5 dienos.

 III modulis 2025 m. birželio 18-22 , Rezidencinė, 5 dienos.

 IV modulis  2025m. rugsėjo 6-7, online, zoom platformoje, 2 dienos.

 

Registracija ir informacija:

Lietuviškai - Aidas

+37068512622

el.paštas  aidas@hara.lt

Anglų k.- ​ Amiya

tel. +37068381991

el. paštas:​  haraamiya@gmail.com

bottom of page